وبلاگ

مدارس و موسسات ومنازل

9 آذر 1394

بیش از 60٪ از زندگی ما  در داخل  به سر می رود، و کیفیت هوای داخل ساختمان جزء مهمی از محیط آموزشی است. تحقیقات انجام شده در دوازده مدارس دولتی 20٪ غیبت را وقتی رطوبت نسبی بین 20٪ تا 35٪ می باشد نشان می دهد. در واقع، این محیط موجب افزایش سطح باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و عوامل دیگر که کیفیت هوا را کاهش می دهد می شود.

در فصول سرد زمانی که سیستم های گرمایشی فضای داخلی را خشک می کنند هوا می تواند به زیر 40 درصد رطوبت نسبی (RH) برسد. در این سطح رطوبت از هر منبع موجود دیگر گرفته خواهد شد. که شامل بدن,  چوب و منسوجات، حیوانات خانگی و حتی لباس می شود. که موجب می شود نه تنها احساس خشکی کنیم بلکه می تواند پیامدهای جدی برای سلامت ما داشته باشد.

بیماری – انتقال ویروس موجود در هوا، مثل آنفولانزا، به طور قابل توجهی در رطوبت بالاتر از RH 40٪ کاهش می یابد. همچنین، مخاط موجود  در بینی و گلو دفاع طبیعی بدن ما در برابر آلاینده های موجود در هوا است. هنگامی که آن ها خشک شوند سیستم ایمنی بدن ما ضعیف خواهد شد.

پوست و مو – فضای خشک باعث می شود پوست ترک خورده، و موجب ریزش مو خواهد شد.

گرد و غبار – رطوبت به گرد و غبار متصل می شود و باعث رسوب خواهد شد.، بنابراین هنگامی که هوا خشک  است گرد و غبار موجود در هوا و آلاینده ها شایع تر هستند.

با استفاده از رطوبت ساز برای سیستم تهویه مطبوع و فضای کلاس های درس ، می توان کیفیت هوا در مدرسه را بهبود بخشید.

فیلم رطوبت ساز مخصوص مراکز عمومی :

دیگر کاربردهای رطوبت ساز اولتراسونیک :

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Cart