وبلاگ

چرا به رطوبت نیاز داریم؟

5 آذر 1394

چرا به رطوبت نیاز داریم؟

امروزه با وجود تکنولوژی در محیط ها نیاز به کنترل دقیق رطوبت برای از بین بردن الکتریسیته ساکن ، اطمینان از تولید کیفیت، حفظ اسناد و آثار هنری گرانبها و رسیدن به استانداردهای کیفیت هوای داخل ساختمان می باشد. دلایل نیاز به رطوبت به اندازه  کاربردهای آن متعدد می باشد، اما هدف در همه برنامه ها مشترک است: حذف مشکلاتی که منجر به آسیب رساندن به محصول نهایی شده و یا سلامت انسان را به خطر بیاندازد.

 کیفیت هوای داخلی بر افراد و دستگاه های موجود اثر می گذارد، و هر دو در شرایط محیطی مطلوب بهترین عملکرد را خواهند داشت.

 برای کارکنان اداری، رطوبت هوا تاثیر اساسی در سلامت و بهره وری دارد.سطح رطوبت مناسب در هوای تنفسی مانع از خشک شدن غشای مخاطی شده و خطر ناشی از میکروارگانیسم ها و وقوع علائم خاص بیماری را کاهش می دهد.

رطوبت هوا در بخش مراقبت های بهداشتی نیاز به توجه بسیار دارد، به عنوان مثال بیمارستان ها، کلینیک ها، خانه سالمندان و یا حتی باشگاه های تناسب اندام

در محیط های مسکونی، سطح مناسب رطوبت موجب بهبود سلامت ساکنان و به حداقل رساندن بیماری و کمک به از بین بردن خشکی چشم ها، بینی، گلو می شود.

بیماری – انتقال ویروس های موجود در هوا، مانند آنفولانزا، به طور قابل توجهی در رطوبت بالای  RH 40٪ کاهش می یابد. همچنین، مخاط موجود در بینی و گلوی ما دفاع طبیعی بدن در برابر آلاینده های موجود در هوا است. خشکی مخاط موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن خواهد شد.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Cart