وبلاگ

پرورش قارچ

توسط 26 بهمن 1394

محیط تاریک و حفظ رطوبت حدود 95% برای پرورش قارچ ضروری است.

سیستم رطوبت ساز در پرورش قارچ باید قادر به ارائه رطوبت بدون پخش قطرات آب باشد. زیرا قطرات آب  و خیس شدن قارچ موجب ایجاد لکه های قهوه ای روی آن می شود. رطوبت ساز اولتراسونیک با تولید مه و بدون اینکه محیط را خیس نماید سبب افزایش کیفیت قارچ هی تولیدی میگردند. رطوبت ساز های سقفی شرکت کراسمانا بهترین گزینه برای سالن پرورش قارچ میباشد . برای آشنایی بیشتر با رطوبت ساز سقفی لطفا فیلم زیر را تماشا نمایید .

دیگر کاربردهای رطوبت ساز اولتراسونیک :

التراسونیک و مه پاش

توسط 16 آذر 1394

دو نوع اصلی رطوبت سازها التراسونیک و مه پاش می باشد و در حالی که هر دو می توانند موجب ایجاد رطوبت شوند، تفاوت های آشکاری در چگونگی تولید بخار و رطوبت و مزایا و معایب هر یک وجود دارد. اساسا سه تفاوت عمده بین دستگاه بخار ساز التراسونیک و مه پاش وجود دارد.

دستگاه رطوبت ساز التراسونیک از ارتعاشات صدا با فرکانس بالا برای تولید مه استفاده می کند و موجب افزایش رطوبت در محیط می شود.

بعضی این نوع رطوبت ساز را ترجیح می دهند زیرا به علت عدم وجود آب گرم ایمن تر بوده و خطری هنگام گرم کردن آب وجود ندارد و عملکرد بی صدا تر خواهد بود.

دستگاه های مه پاش یکی از روش های سنتی برای ایجاد رطوبت بوده که قطرات آب را در محیط پخش می کنند و بسیار پر صدا تر از نمونه التراسونیک می باشند و به علت تکنولوژی ساده آنها دارای قیمت کمتری هستند.

 قیمت

دو نوع کاملا متفاوت از سیستم های رطوبت، که قطعا دارای تفاوت های قابل توجه در عملکرد می باشند. سیستم های مه پاش ارزان تر بوده ، اما اکثر فیلترهای آن – معمولا فتیله سبک – نیاز به شستشو و نگهداری مرتب هر دو ماه دارند.

بنابراین هزینه کمتر هنگام خرید هزینه های نگهداری بیشتر را به دنبال دارد. هزینه های جایگزینی فیلتر نیز با توجه به اندازه و برند متفاوت است.

از سوی دیگر، در دستگاه التراسونیک از فیلتر استفاده نمی شود و طبیعتا هزینه بیشتری هنگام خرید نسبت به مدل مه پاش دارد. در این دستگاه نیازی به تعویض فیلتر نبوده، اما همچنان نیاز به نگهداری دوره ای برای جلوگیری از کپک و باکتری می باشد.

عملکرد بدون صدا

به علت استفاده از رطوبت ساز در بیمارستان ها مدارس و منازل جای تعجب نیست که بسیاری از مصرف کنندگان یک مرطوب کننده با عملکرد بی صدا را انتخاب کنند.

اگر سر و صدای دستگاه های رطوبت ساز نگرانی اصلی شماست، دستگاه بخار ساز التراسونیک بهترین انتخاب است. در حالی که مدل های دیگر با عملکردی بی صدا وجود دارد، اما دستگاه های التراسونیک بسیار بی صدا تر از مدل های دیگر هستند. دلیلش عدم وجود فن می باشد، که در دستگاههای مه پاش معمولا از فن استفاده می شود که موجب سر و صدا نیز می شود.

برخورد با گرد و غبار

رطوبت سازهای التراسونیک تمایل به تخلیه گرد و غبار نسبت به دستگاه های مه پاش دارند. این گرد و غبارها که در واقع ذخایر معدنی آب هستند، هر چه آب سخت تر باشد شدید تر خواهند شد. آب سخت به علت حضور ذخایر معدنی در آب ایجاد می شود .

دیگر کاربردهای رطوبت ساز اولتراسونیک :

دام و طیور

توسط 10 آذر 1394

افزایش رطوبت محیط

 

کاهش میکروب و بیماری در جوجه

 

کاهش دما در تابستان

 

عدم خیس شدن مرغ و جوجه نسبت به سیستم مه پاش

 

کاهش مرگ و میر و افزایش سلامت مرغ

 

امکان اضافه کردن دارو به آب و پخش یکنواخت در مرغداری

 

 

دیگر کاربردهای رطوبت ساز اولتراسونیک :

پیزو الکتریک

توسط 10 آذر 1394

امروزه فن آوری تولید بخار التراسونیک در بسیاری از گلخانه ها، باغبانی، دامپروری، نساجی، انبارهای مواد غذایی و صنایع کاربردی دیگر استفاده می شود.

استفاده در دستگاه های رطوبت ساز صنعتی

کمک به رویش بهتر گیاهان

مناسب برای مصارف صنعتی و خانگی
مه ساز تزیینی و زینتی

بدنه مس کروم ضد آب و ضد حرارت

قابل اعتماد و با دوام
ضریب کیفیت مکانیکی بالا
طراحی خاص، جایگزینی آسان دیسک سرامیک

 کاربردهای رطوبت ساز اولتراسونیک :

 

مدارس و موسسات ومنازل

توسط 9 آذر 1394

بیش از 60٪ از زندگی ما  در داخل  به سر می رود، و کیفیت هوای داخل ساختمان جزء مهمی از محیط آموزشی است. تحقیقات انجام شده در دوازده مدارس دولتی 20٪ غیبت را وقتی رطوبت نسبی بین 20٪ تا 35٪ می باشد نشان می دهد. در واقع، این محیط موجب افزایش سطح باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و عوامل دیگر که کیفیت هوا را کاهش می دهد می شود.

در فصول سرد زمانی که سیستم های گرمایشی فضای داخلی را خشک می کنند هوا می تواند به زیر 40 درصد رطوبت نسبی (RH) برسد. در این سطح رطوبت از هر منبع موجود دیگر گرفته خواهد شد. که شامل بدن,  چوب و منسوجات، حیوانات خانگی و حتی لباس می شود. که موجب می شود نه تنها احساس خشکی کنیم بلکه می تواند پیامدهای جدی برای سلامت ما داشته باشد.

بیماری – انتقال ویروس موجود در هوا، مثل آنفولانزا، به طور قابل توجهی در رطوبت بالاتر از RH 40٪ کاهش می یابد. همچنین، مخاط موجود  در بینی و گلو دفاع طبیعی بدن ما در برابر آلاینده های موجود در هوا است. هنگامی که آن ها خشک شوند سیستم ایمنی بدن ما ضعیف خواهد شد.

پوست و مو – فضای خشک باعث می شود پوست ترک خورده، و موجب ریزش مو خواهد شد.

گرد و غبار – رطوبت به گرد و غبار متصل می شود و باعث رسوب خواهد شد.، بنابراین هنگامی که هوا خشک  است گرد و غبار موجود در هوا و آلاینده ها شایع تر هستند.

با استفاده از رطوبت ساز برای سیستم تهویه مطبوع و فضای کلاس های درس ، می توان کیفیت هوا در مدرسه را بهبود بخشید.

فیلم رطوبت ساز مخصوص مراکز عمومی :

دیگر کاربردهای رطوبت ساز اولتراسونیک :

گلخانه

توسط 9 آذر 1394

      

بهره وری گلخانه ای به عوامل بسیاری وابسته است. یک سیستم بخار نمی تواند تمام متغیرها را کنترل کند و یا بر آنها تاثیز بگذارد، اما می تواند تاثیر مثبتی بر تنظیم درجه حرارت و رطوبت در گلخانه داشته باشد.

این قابلیت موجب افزایش سلامت و بهره وری در گلخانه با حذف تنش گیاه می شود ، که یکی از عوامل مهم در رشد همه گیاهان است.

گیاهان رطوبت خود را از طریق تبخیر برگ از دست می دهند. همچنین کربن مورد نیاز برای رشد را در فرم دی اکسید کربن از طریق برگ جمع آوری می کنند. با کنترل منافذ گیاهان از طریق استفاده از یک سیستم بخاری که به درستی طراحی شده، منجر به گیاهان قوی تر و سالم با پتانسیل رشد مطلوب می شود.

دیگر کاربردهای رطوبت ساز اولتراسونیک :

مشترک شدن در خبرنامه ما

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز

خطا: فرم تماس پیدا نشد.

    سبد خرید