چوب و مبلمان

9 آذر 1394

 

امکانات نجاری تا حد زیادی از رطوبت کنترل شده بهره مند می شود. در واقع، بسیاری از مشکلات چوب در تولید، و در محصول، مربوط به رطوبت می باشد . اتصالات ، سطوح ناهموار، انشعابات، انحنا، و یا ترک خوردگی می تواند در نتیجه رطوبت نامناسب باشد. تغییرات فصلی در رطوبت نسبی می تواند تورم، تاب و انقباض چوب را به ارمغان بیاورد.

نظارت و حفظ رطوبت نسبی محیط و رطوبت چوب می تواند نوسانات فصلی را به حداقل رساند و یکپارچگی چوب حفظ شود.  راه حل بخارساز خنک کننده مقرون به صرفه تر از نصب و نگهداری سیستم های پر هزینه AC می باشد، و منجر به محصول با کیفیت خواهد شد.

چوب به طور طبیعی رطوبت پسند است – و تحت تاثیر رطوبت اطراف قرار می گیرد. اگر محیط بیش از حد مرطوب باشد، تخته و الوار متورم خواهد شد. اگر بیش از حد خشک باشد دارای پیچ و تاب خواهد شد.

در صنعت نجاری، هدف حفظ صحیح محتوا و تعادل رطوبت (EMC) است. سیستم رطوبت سنج می تواند موجب حفظ EMC پایدار و حذف بسیاری از مشکلات مرتبط با کیفیت شود. نه تنها محصول نهایی بهبود یافته است، بلکه هزینه های مربوط به تولید نیز کاهش می یابد.

  • حفظ رطوبت مناسب می تواند از مشکلات پس از پردازش تخته و الوار جلوگیری کند و همچنین گرد و غبار از بین رفته و یک محیط سالم در طول ساخت به وجود می آید.
  • اگر چوب در معرض رطوبت مستقیم (به عنوان مثال باران) قرار نگیرد محتوای آب آن به رطوبت هوای محیط وابسته است. مقدار آب ایده آل برای چوب 9-12٪ است. این مقادیر در سطح رطوبت بین 50 تا 60٪ رطوبت نسبی می باشد.

دیگر کاربردهای رطوبت ساز اولتراسونیک :

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Cart