وبلاگ

چرا به رطوبت نیاز داریم؟

توسط صفحه اصلی, نوشته های اسلایدر که در 5 آذر 1394

چرا به رطوبت نیاز داریم؟

امروزه با وجود تکنولوژی در محیط ها نیاز به کنترل دقیق رطوبت برای از بین بردن الکتریسیته ساکن ، اطمینان از تولید کیفیت، حفظ اسناد و آثار هنری گرانبها و رسیدن به استانداردهای کیفیت هوای داخل ساختمان می باشد. دلایل نیاز به رطوبت به اندازه  کاربردهای آن متعدد می باشد، اما هدف در همه برنامه ها مشترک است: حذف مشکلاتی که منجر به آسیب رساندن به محصول نهایی شده و یا سلامت انسان را به خطر بیاندازد.

 کیفیت هوای داخلی بر افراد و دستگاه های موجود اثر می گذارد، و هر دو در شرایط محیطی مطلوب بهترین عملکرد را خواهند داشت.

 برای کارکنان اداری، رطوبت هوا تاثیر اساسی در سلامت و بهره وری دارد.سطح رطوبت مناسب در هوای تنفسی مانع از خشک شدن غشای مخاطی شده و خطر ناشی از میکروارگانیسم ها و وقوع علائم خاص بیماری را کاهش می دهد.

رطوبت هوا در بخش مراقبت های بهداشتی نیاز به توجه بسیار دارد، به عنوان مثال بیمارستان ها، کلینیک ها، خانه سالمندان و یا حتی باشگاه های تناسب اندام

در محیط های مسکونی، سطح مناسب رطوبت موجب بهبود سلامت ساکنان و به حداقل رساندن بیماری و کمک به از بین بردن خشکی چشم ها، بینی، گلو می شود.

بیماری – انتقال ویروس های موجود در هوا، مانند آنفولانزا، به طور قابل توجهی در رطوبت بالای  RH 40٪ کاهش می یابد. همچنین، مخاط موجود در بینی و گلوی ما دفاع طبیعی بدن در برابر آلاینده های موجود در هوا است. خشکی مخاط موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Cart